Regulamin - Patrycja Konieczna Fotografia

REGULAMIN USŁUG FOTOGRAFICZNYCH

Poniższy regulamin powstał na bazie mojego wieloletniego doświadczenia i najczęściej zadawanych pytań. Udział w sesji jest jednoznaczny z akceptacją poniższego regulaminu.

W niniejszym regulaminie opisane są warunki współpracy między Tobą, nazwanym dalej ZAMAWIAJĄCYM, a Mną, czyli FOTOGRAFEM, aby wspólna sesja przebiegła sprawnie i bezproblemowo.


1. Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z portfolio Fotografa i akceptuje styl jego fotografii, percepcję kadru, kolorystykę wykonywanych zdjęć, efekt końcowy post-produkcji jak i ogólną estetykę wykonywanych fotografii.

2. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia czas poświęcony na sesję nie jest wydłużany.

3. Zmiana wybranego pakietu jest możliwa do dnia sesji, po tym czasie możliwe jest dokupienie dodatkowych ujęć wedle aktualnego cennika.

4. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

5. Po sesji zdjęciowej Zamawiający w ciągu 7 dni roboczych otrzymuje galerie ze zdjęciami do wyboru.

6. Klient ma 10 dni roboczych na wybranie zdjęć. Jeśli tego nie uczyni fotograf sam wybierze najlepsze ujęcia.

7. Wszystkie udostępnione materiały do selekcji są markowane znakiem wodnym.

8. Obrobione zdjęcia otrzymujecie w ilości podanej w wybranym pakiecie. Fotografie są oddawane do 14 dni roboczych od momentu wyboru zdjęć przez klienta.

9. Wykonanie sesji zdjęciowej w niedziele lub święto jest możliwe za dodatkową opłatą +200zł do pakietu.

10. Gotowe pliki elektroniczne przechowywane są przez Fotografa pół roku.

11. Klient może odebrać wydruki osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki pocztą ( dopłata +20zł ). Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 14 dni roboczych, po tym okresie produkt zostanie zniszczony. Całkowity koszt ponownej realizacji pokrywa Klient. 

12. Zgoda Zamawiającego na publikację zdjęć jest dobrowolna i zawsze ustalana jest indywidualnie. Klient może sam zdecydować, czy pozwala mi na publikację swojego wizerunku.

13. Zamawiający nie może żądać od Fotografa przekazania zdjęć, które nie zostały wybrane do poddania obróbce graficznej, jak również surowych plików w formacie RAW, chyba że za zgodą Fotografa i za określonym przez niego dodatkowym ustalonym wynagrodzeniem.

14. Prawa autorskie do zdjęcia są niezbywalne i należą do fotografa. Klient zobowiązany jest podpisać fotografa jako autora zdjęć w miejscach publikacji: facebook (Sztuka Fotografii Patrycja Konieczna), instagram (patrycja.konieczna.fotografia).

14. Udział w sesji wiąże się z akceptacją regulaminu przez Zamawiającego.

15. Możliwe jest wykupienie vouchera na każdy rodzaj sesji, który Fotograf posiada w ofercie. Voucher jest ważny 9 miesięcy od daty zakupu, po upływie tego terminu voucher traci ważność.

16. Voucher nie może być przedmiotem obrotu, odsprzedaży lub wymiany na gotówkę.